Z myślą o seniorach

PublikacjeDla seniora

Szkolenia online dla terapeutów zajęciowych

Szukając szkoleń, kursów dla terapeutów zajęciowych natrafić można na propozycje szkoleń i kursów online. E-learning wydaje się być na tyle nowoczesną formą przekazu wiedzy że nie każdy się na niego decyduje. Ale czy to dobrze? Szkolenia online  dla terapeutów czy opiekunów, chcemy czy nie chcemy, stały się częścią naszego doskonalenia zawodowego.

Największy problem zaczynając myśleć o szkoleniach online mamy z tym czy rzeczywiście są one skuteczne, i czy czegoś możemy się na nich nauczyć?

Odpowiadając na te pytania przedstawimy wam cały wachlarz wad i zalet szkoleń online dla terapeutów zajęciowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy kursy online są skuteczne czytaj do końca.

terapia, terapia zajęciowa, terapia seniorów, szkolenia z terapii, kursy z terapii zajęciowej, praca z seniorami, praca z osobą starszą
kurs terapia zajęciowa gry i zabawy w pracy z seniorami

Czym jest kurs online dla terapeutów zajęciowych?

Kursy czy szkolenia online dla terapeutów zajęciowych zawierają w swojej ofercie różne rodzaje kształcenia takie jak transmisje wideo, pliki do pobrania czy ćwiczenia do wykonania. Wyróżnia tą formę kształcenia to iż jest bardzo szeroko dostępna. Wystarczy mieć dostęp do Internetu i urządzenia takie jak komputer, laptop czy komórka.

Bez problemu możemy taki kurs czy szkolenie odtwarzać w dowolnym miejscu i czasie. Co więcej szkolenia online mają to do siebie że najczęściej dostępne są przez wiele miesięcy dlatego możemy śmiało do wiedzy na szkoleniu wracać i ją powtarzać. Szkolenie e-lerningowe można odtwarzać siedząc przy komputerze, pijąc kawę, w wygodnym fotelu.  Dostępność i swoboda jaką dają szkolenia online jest olbrzymia. Dodatkowo możemy w takich szkoleniach uczestniczyć w grupie i indywidualnie wszystko zależy od możliwości jakie dają strony do obsługiwania kursów online.

Najczęściej wybieraną formą szkoleń online są szkolenia asynchroniczne. Co to znaczy? Szkolenia nie odbywają się w czasie rzeczywistym ale są przygotowywane przez osobę prowadzącą dużo wcześniej. Po zalogowaniu się na platformę z kursami możemy odtworzyć taki kurs. Czyli bez względu na czas i miejsce mamy możliwość odbycia kursu jaki nas interesuje.

Co prawda szkolenie asynchroniczne odbywa się bez bezpośredniego udziału trenera ale zawsze można do niego napisać i dopytać się jeśli rodzą się jakieś wątpliwości czy pytania. Taka forma szkolenia terapeutów zajęciowych daje im dużą swobodę w użytkowaniu z kursów. Najczęściej szkolenia te są adresowane szczególnie do osób które nie mają czasu, a którym zależy na dokształcaniu się. Szkolenia online dla terapeutów zajęciowych daje możliwość rozłożenia szkolenia w dowolnie wybranym dla nich czasie. To uczestnik szkolenia decyduje ile chce poświęcić czasu na naukę i kiedy na nauka nastąpi.  Szkolenia online dla terapeutów zajęciowych mają jeszcze jedną funkcję. Jest to funkcja pracy własnej. To uczestnik pracuje nad materiałami, to właśnie on może nie musi przechodzić przez kolejne wykłady jakie znajdzie w kursie czy szkoleniu.

Czy szkolenia online są łatwe w obsłudze?

Często zadajemy sobie pytanie, czy szkolenia online są łatwe w obsłudze? Śmiało można powiedzieć że są bardzo intuicyjne i jeśli jeszcze nigdy nie byłeś na kursie online to z pewnością sobie poradzisz. Szkolenia online są tak skonstruowane by były dla wszystkich dlatego ich funkcjonowanie jest proste. Nawet dla osób stroniących od komputera, starszych czy nielubiących nowych technologii szkolenia online są na tyle przystosowane by ich obsługa była jak najprostsza. Kursy i szkolenia online dla terapeutów zajęciowych są programowane z największą pieczołowitością tak by były jak najprostsze w ich użytkowaniu.

Organizatorzy szkoleń online w tym akademia-czas-seniora.pl przykładają największych starań by szkolenia były dostępne dla jak największej ilości osób oraz by były jak najprostsze w obsłudze. Zależy nam na zadowoleniu i satysfakcji ze szkoleń dlatego tak ważne są dla nas nawet najmniejsze szczegóły.

szkolenia online, e-learning, szkolenia dla terapeutów zajęciowych, szkolenia Internetowe dla terapeutów
szkolenia online

Wady szkoleń online.

Tak jak wszystko nawet szkolenia online dla terapeutów zajęciowych mają swoje wady. Dlatego przyjrzyjmy się im uważnie. Największą wadą szkoleń zdalnych jest to że nie możemy się spotkać osobiście. Spotkanie z drugim człowiekiem twarzą w twarz jest zawsze bardzo pouczające i inspirujące. W kursach e-lerningowych tej możliwości nie mamy. Co prawda często widzimy osobę prowadzącą ale prezentuje nam ona treści poprzez wcześniej zmontowane klipy video. Naszym zdaniem to największa z wam szkoleń online.

Do nich możemy jeszcze dopisać możliwe problemy z samodyscypliną i motywacją uczestników szkoleń. Dlatego nasze szkolenia dla terapeutów zajęciowych akademii-czas-seniora.pl stworzyliśmy w taki sposób by pomóc się do nich zmotywować. Założyliśmy sobie że szkolenia będą trwać około 3 godzin. Co pozwoli na przechodzenie w sposób bardzo płynny z wykładu na wykład nie powodując znużenia. Atrakcyjny przekaz i motywacja samego trenera do przekazywania wiedzy jest także dla nas bardzo ważna dlatego szkolenia nagrywamy z wielką pieczołowitością myśląc o wszystkich możliwych szczegółach.

Zalety szkoleń online dla terapeutów zajęciowych

Zalet szkoleń online z terapii zajęciowej jest zdecydowanie więcej niż wad. Dlatego postanowiliśmy stworzyć całą listę zalet jakich możemy doświadczyć biorąc udział w szkleniu online z akademią-czas-seniora.pl

  1. Po pierwsze dostępność. Możesz z każdego miejsca jako uczestnik wziąć udział w szkoleniu jakie cię interesuje. Jedyne wymogi to dostęp do Internetu i komputera czy komórki.
  2. Łatwość w użytkowaniu. Najczęściej przy szkoleniach online wystarczy kilka kroków by się zapisać i cieszyć się dostępem przez wiele miesięcy po kursie.
  3. Cena – zdalne nauczanie jest zawsze tańsze. Dlaczego? Ograniczamy koszty do minimum. Nie musimy wynajmować Sali szkoleniowej, nie musimy płacić za dotarcie trenera do placówki, nie musimy płacić za wydruk materiałów. To wszystko powoduje ze szkolenie online jest tańsze od tego tradycyjnego.
  4. Wygoda – szklenie online można odbyć nie wychodząc z domu. O godzinie o której chcemy i w miejscu w którym chcemy.
  5. Nie ma stresu. Kiedy idziemy na szkolenie standardowe często nie wiemy kogo tam spotkamy. Zatem na szkoleniu online ograniczamy stres związany z poznawaniem innych a skupiamy się na wiedzy jaką chcemy zdobyć.
  6. Po ukończeniu szkolenia online mamy możliwość tak jak w standardowym szkoleniu uzyskać certyfikat jego ukończenia. Wystarczy nam najczęściej do tego ukończenie kursu. Czasami będzie nam potrzebne zrobienie krótkiego testu ale na ogół wystarczy tylko ukończenie ostatniego modułu by dostać certyfikat ze szkolenia online.
  7. Właściwie najważniejszy element. Na szkoleniach online możemy wracać do wiedzy, słuchać jej kilkakrotnie. Nie mamy takiej możliwości na szkoleniach stacjonarnych.

Zachęcamy zatem patrząc na możliwości jakie dają szkolenia online z terapii zajęciowej do korzystania z nich. Możliwości jakie mamy jak się okazuje w dzisiejszych czasach są nieograniczone.

Aktor: Małgorzata Kospin

Lista komentarzy

Anetta

dodano: 30.10.2023 (17:06:07)

Super kurs! Jaka jest jego cena?

Mariola

dodano: 31.08.2023 (23:39:50)

Jestem zainteresowana kursem. Proszę o kontakt 602 556 244

Ewa Kowalik

dodano: 21.08.2023 (11:01:53)

Proszę o więcej informacji na maila ewa.kowalik@tlen.pl

Krystyna

dodano: 11.07.2023 (17:16:03)

Interesuje mnie taki kurs. Proszę o kontakt 508506766

Margo

dodano: 24.02.2023 (15:26:34)

Witam, jestem zainteresowana szkoleniami dla terapeutów zajęciowych, gdyż chcę pracować z seniorami. Proszę o kontakt 508171979

Monika

dodano: 03.11.2022 (20:18:08)

Witam, jestem zainteresowana szkoleniami dla terapeutów zajęciowych, gdyż pracuję z seniorami.Proszę o kontakt 517115572

Mama

dodano: 27.09.2022 (08:57:22)

Jestem zainteresowana 796234422

Mama

dodano: 27.09.2022 (08:56:15)

Jestem zainteresowana

Dorota

dodano: 11.02.2022 (13:59:43)

Jestem zainteresowana kursem dla Terapeuta zajęciowy z seniorami proszę o kontak 506515840

Ewelina

dodano: 27.08.2021 (08:38:01)

Interesuje sie kursem online terapeuta zajeciowy z osobami starszymi proszę o telefon 535820163

Mart O

dodano: 04.05.2021 (17:21:50)

Witam interesuje mnie zrobienie kursu online jako terapeuta zajeciowy, proszę o telefon 505791937