Z myślą o seniorach

PublikacjeDla seniora

Prezent dla seniora

Prezent dla seniora

Czas świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla każdego z nas. Dzięki świętą możemy złapać oddech i spotkać się na spokojnie z bliskimi nam osobami. Myślimy wtedy w sposób szczególny o tych którzy są najstarsi w naszej rodzinie. Patrzymy na naszych bliskich, który z roku na rok stają się coraz starsi. Seniorzy to grupa osób w święta zauważana bardziej niż w każdy inny dzień roku. I dobrze musimy pamiętać o tych który ukształtowali nas i pokazali nam jak żyć. Prezenty natomiast mają za zadanie pokazać nasz szacunek do starszego pokolenia i sprawić by dziadek lub babcia poczuli się docenieni i zauważeni.

Jaki prezent najlepszy dla seniora?

W dzisiejszym świecie jest wiele możliwości ofiarowywania prezentów dla seniorów. Do prezentów dedykowanych seniorom możemy zaliczyć takie jak:

  • Leki czy witaminy, które mogą wpłynąć na poprawę jakości życia naszych bliskich osób starszych;
  • Telefon dla seniora, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością;
  • Smartband dla seniora, który pokazuje tętno, ilość pokonanych kroków a nawet lokalizację osoby starszej;
  • Smartwatch dla seniora, to inteligentny i wielofunkcyjny zegarek dla aktywnych osób starszych. Uzupełnia on działanie smartfona a poprzez modny i nowoczesny desing sprawdzą się idealnie jako prezent świąteczny dla seniora.

Te i inne prezenty możemy znaleźć w Internecie ich dostępność jest wszechobecna. Jednak jak wybrać najlepszy prezent dla seniora?

Kiedy myślimy o prezentach możemy je podzielić na dwie grupy praktyczne i te których sami sobie nigdy byśmy nie kupili. Do pierwszej grupy możemy zaliczyć te wymienione przeze mnie wyżej. Druga grupa prezentów to świeczki, breloki, koszulki ze śmiesznymi napisami czy kubki. Nie można stwierdzić która z tych grup prezentów jest lepsza a która gorsza. Ważne jest przy podejmowaniu decyzji o zakupie prezentu by popatrzeć na potrzeby osób starszych.

W wydawnictwie czas-seniora.pl znaleźć możecie trzy pakiety seniora dedykowane osobom starszym. Są to zestawy ćwiczeń wspomagające pamięć, koncentrację i logiczne myślenie. Każda z ćwiczeniówek ma 30 ćwiczeń  tak by raz dziennie senior mógł zasiąść do zadania pamięciowego. Dzięki temu senior wypracowuje w sobie nawyk ćwiczenia pamięci. Jest to o tyle ważne że dzięki systematycznej pracy i różnorodności jaką senior znajdzie w ćwiczeniówkach tworzyć się będą nowe połączenia w mózgu a stare będą się wzmacniać. Zatem jest to świetny sposób by przeciwdziałać powstawaniu takich chorób jak Alzheimer, Parkinson czy miażdżyca.

Ćwiczenia są świetnym prezentem świątecznym dla seniorów z jeszcze jednego względu. Możemy ćwiczenia wykonywać wspólnie z seniorami niejako sprawdzając w ten sposób także swoje umiejętności pamięciowe, a dodatkowo spędzić czas z osobami nam bliskimi.

Jaki prezent jest najważniejszy dla seniorów w Święta Bożego Narodzenia 2021?

Zachęcamy zatem dobrze się zastanowić przy wyborze prezentu dla seniora. Czasem nie musimy inwestować dużych pieniędzy by senior był zadowolony z prezentu. Święta Bożego Narodzenia 2021 to świetna okazja by ofiarować sobie oprócz prezentów także czas. Czas na rozmowę, czas na wspomnienia, czas na rozwiązywanie wspólnych ćwiczeń to czas który już się nie powtórzy dlatego wykorzystajmy go w sposób jak najlepszy. Już nigdy nie będzie świąt Bożego Narodzenia 2021. To jest jedyny i niepowtarzalny czas. To jest czas by dzielić się sobą i by prezenty stały się jedynie dodatkiem do całości.

To co najważniejsze na święta to bycie z drugim. W dzisiejszych czasach ma to jeszcze większy wydźwięk dlatego zachęcamy by prezenty były pretekstem do spotkań do rozmów do dialogu. Zachęcamy jako czas seniora do odwiedzenia naszego kanału YouTube Małgorzata Kospin, na którym to możecie nie tylko znaleźć wiedzę dotyczącą pamięci, procesów starzenia się czy opieki ale także poznać ciekawych i wartościowych ludzi.

Życzymy z serca cudownych świąt i najlepszych prezentów pod choinką.

Życzymy byśmy nie zapomnieli o tych najstarszych osobach z naszych rodzin.  

Życzą

Zespół czas-seniora.pl oraz Małgorzata Kospin

 

Lista komentarzy

Marta

dodano: 22.03.2022 (14:04:18)

Co do smartwatchy/opasek to warto jednak kupić też takie, co mają przyciski SOS. Sama kupiłam mamie zegarek z możliwością zadzwonienia, wezwania pomocy. Lamax ma taki model watchy2. Po części dla dzieci, ale dla starszej osoby też jak znalazł. A przynajmniej cena nie jest straszna