Z myślą o seniorach

PublikacjeDla seniora

Kurs Terapia zajęciowa gry i zabawy w pracy z seniorami.

Kurs Terapia zajęciowa gry i zabawy w pracy z seniorami.

Kursy online weszły do naszej codzienności już na stałe. Platforma jaką jest www.akademia-czas-seniora.pl jest przeznaczona właśnie do tego by dawać wiedzę tym, którzy tej wiedzy szukają. Kursy jakie znajdziecie na stronie są dedykowane osobom, które swoje rzycie zawodowe poświęcają na pracę z osobami starszymi. Terapeuci zajęciowi, liderzy pomocy społecznej, opiekunowie, i ci wszyscy którzy na co dzień pracują z seniorami mogą w przystępny i dostępny dla siebie sposób dokształcić się za pomocą platformy www.akademia-czas-seniora.pl

Nie raz zdarza się że chcemy brać udział w szkoleniach ale nie do końca wiemy czego możemy się po nich spodziewać. Dziś chcę szczególną uwagę zwrócić na szkolenie jakie jako pierwsze pojawiło się na akademia-czas-seniora.pl a odnosi się do terapii zajęciowej w codzienności.

Całe szkolenie podzielone jest na Moduły a w każdym z modułów znajdziesz kilka lekcji które krok po kroku przeprowadzą cię przez proces szkoleniowy.

kurs online, terapia zajęciowa, terapeuta zjęcioway, kursy dla terapii, kursy online dla pomocy społecznej, senior, starość, senior plus, osoby starsze
kurs terapia zajęciowa gry i zabawy w pracy z seniorami

Co zawiera szkolenie?

Na szkoleniu Terapia zajęciowa gry i zabawy w pracy z seniorami znajdziesz takie tematy jak:

Moduł 1
Czym jest terapia zajęciowa? – Na tym wykładzie w przystępny sposób opowiadam o terapii zajęciowej. Czym jest i z czego się składa.

Charakterystyka pracy z seniorami. - W tym wykładzie opowiadam na czym polega specyfika pracy z seniorami. Praca z seniorem różni się od pracy z dziećmi czy młodzieżą dlatego ważne jest poznanie kilku kluczowych różnic w pracy z seniorami.

Moduł 2
Dlaczego warto planować 5 powodów. - O planowaniu warto jest mówić zawsze. W tym kursie postanowiłam że przybliżę wam sposób planowania jakiego ja używałam w swojej pracy. Dzięki temu lepiej jestem zorganizowana i dla każdego kto ze mną pracuje jest jasne jaki mam plan dnia. To naprawdę pomaga.

Jak stworzyć Super Plan? – Pokażę wam jak stworzyć taki plan który będzie dopasowany do waszych potrzeb i możliwości. Jesteśmy różni i nasze plany powinny być różne.

2 zasady Super Planu. – Na tym wykładzie opowiem o dwóch bardzo ważnych zasadach planu. Jeśli

będziesz wstanie je wdrożyć to część pracy już jest za tobą.

Moduł 3
Warm up – rozgrzewka. Czy słyszałeś kiedyś o rozgrzewce? Pewnie tak ale nie dotyczyła ona pracy z seniorami ale udziału w zawodach sportowych. Na tym wykładzie opowiem wam jak rozgrzewkę wprowadzić do naszej pracy z osobami starszymi.

Terapia sensoryczna – Terapia sensoryczna czyli co? O tym opowiem na wykładzie.
Zajęcia indywidualne –
Podam wam konkretne przykłady w pracy z naszymi seniorami. Przykłady które sama wykorzystuje w mojej pracy ale i przykłady jakie zasłyszałam od znajomych terapeutów zajęciowych.
Zajęcia indywidualne – przykłady –
Przykładów ciąg dalszy. Bardzo zależy mi na tym byście dostali ode mnie nie tylko teorię ale i chcę wam mówić o praktyce dlatego zajęcia praktyczne, które mam nadzieję zainspirują cię w twojej pracy.

Terapia dłoni – wiele osób starszych boryka się z różnego rodzaju problemami związanymi z funkcjonowaniem tzw. Małej motoryki. Dlatego istotne dla mnie było pokazać wam kilka przykładów ćwiczeń dłoni. Chyba o tym można by było zrobić oddzielne szkolenie, ale zachęcam cię do zapoznania się z ćwiczeniami tymi najprostszymi i wprowadzanie ich w swoją codzienną pracę.
Zajęcia grupowe. –
Najczęściej mamy do czynienia z mniejszymi lub większymi i grupami seniorów dlatego chcę wam pokazać jak wyglądać powinny zajęcia grupowe, co jest na nich ważne a co sprawia że możemy czuć się dobrze w każdej grupie.

Zajęcia pamięciowe – Terapia pamięci szczegółowo rozbudowana jest w kursie właśnie pod wyżej wymienionym tytułem. Jednak na tym wykładzie chcę was przekonać jak ważne to są zajęcia dla twoich seniorów jak i dla samego procesu terapeutycznego.

Zajęcia muzyczne – Kto nie lubi dobrej zabawy przy dobrej muzyce. Na tym wykładzie przedstawię wam kilka propozycji terapeutycznych a związanych z muzyką. To przecież muzyka łagodzi obyczaje i może zdziałać wielkie rzeczy w naszej społeczności senioralnej.

Moduł 4
Pewność siebie w pracy z seniorami – W tym miejscu opowiem wam jak ważna jest pewność siebie. Niezależnie od doświadczenia czy ilości lat z sukcesem możemy prowadzić zajęcia dla seniorów. Każdy kiedyś zaczynał i każdy mógł na ścieżce swojej kariery mieć wzloty i upadki. Ja opowiem wam jak pewność siebie ma wielką siłę w pracy z osobami starszymi i jak warto jest nad pewnością siebie popracować.
Bonus 1 – niespodzianka dla was

Bonus 2 – niespodzianka dla was

Przygotowując się do tego szkolenia za cel postawiłam sobie zapoznanie was z terapią zajęciową w przystępny sposób. Mam nadzieję że udało mi się osiągnąć cel i że terapia zajęciowa stanie się waszym przyjacielem w dojściu i zrozumieniu seniorów. Terapia zajęciowa może być wspaniałą przygodą a zawód terapeuty zajęciowego prawdziwym spełnieniem. Przez kursy jakie znajdziesz na www.akademia-czas-seniora.pl możesz się rozwijać i stawać coraz to lepszym człowiekiem czego z serca Ci życzę. Małgorzata Kospin

Lista komentarzy

Berliniarz

dodano: 01.12.2022 (15:24:05)

Witam,czy jest to kurs online z egzaminem końcowym online,i czy dostaje się certyfikat terapeuty zajęciowego.slimak3@wp.pl