Piknik rodzinny.

 01 października od wielu lat jest Międzynarodowym Dniem Osób Starszych. Został on ustanowiony przez ONZ i jest on uroczyście obchodzony w Warszawie pod patronatem Prezydenta Warszawy Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” oraz ze Stowarzyszeniem ESPAR 50+ i innymi organizacjami Forum 50+.

W tym roku piknik rodzinny w Ogrodzie Saskim– Jarmark Kreatywności wzbogacą przygotowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie wydarzenia nawiązujące do poznańskich targów Aktywni 50+.  Od  godz. 10.00 – 15.00 czekać na nas będą liczne atrakcje.

Prezentowane będą usługi i produkty skierowane do osób starszych. Stabilne, wygodne rowery trójkołowe zaprezentuje firma Wanmed. Degustacjami produktów ze znakiem Poznaj Dobrą żywność Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zachęcać będzie zwiedzających do wyboru właśnie tak oznakowanych produktów podczas zakupów. Ciekawe propozycje wypoczynku m.in. w sanatoriach na Litwie, po promocyjnych cenach, oferować będzie Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Nomada, a do atrakcyjnego wypoczynku w Polsce namawiać będzie Sanatorium Uzdrowiskowe dla Rolników w Nałęczowie. Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych zaprezentują produkty higieniczne marki Seni. PKO Bank Polski, największy i jeden z najstarszych banków w Polsce, przedstawi rozwiązania finansowe skrojone na miarę potrzeb seniorów.

Testy fizjoterapeutyczne i pokazy ćwiczeń rehabilitacyjnych przeprowadzane będą na stoisku firmy Dotyk Zdrowia. Z kolei specjaliści z Fundacji Edura podpowiedzą, jak zachować się w momencie wybuchu pożaru w domu, jak zapobiegać pożarom, a prezentowane przez nich czujki gazu i CO będzie można wygrać w konkursie. A to nie wszystko.

Klub SpeedBadmintona pokaże, ile radości jest w tej prostej grze, zorganizowany zostanie specjalny

turniej, a najlepsi gracze zostaną nagrodzeni oryginalnym t-shirtem polskiej reprezentacji na I Międzynarodowe Mistrzostwa Świata w SpeedBadmintonie i sygnowanym logo Aktywni 50+ sprzętem do gry Seniorki i seniorzy będą mogli także skorzystać z konsultacji wizażystki Oriflame i stylistki Atelier Papillon.

Do pokazu stylizacji na scenie zaproszona zostanie jedna z pań z grona publiczności. Specjalną relację z wydarzeń związanych z modą dla kobiet dojrzałych przygotuje portal ModnaSeniorka.pl.

Jarmark Kreatywności to możliwość kontaktu z obecnymi na nim pozarządowymi organizacjami

pro-seniorskimi, a także reprezentującymi środowiska kobiece i emeryckie, występy

sceniczne i zajęcia rekreacyjne.

Na scenie zaprezentują się artyści amatorzy zarówno młodszego, jak i starszego pokolenia – zobaczymy występy grup teatralnych, kabaretowych i tanecznych.

Seniorzy (i nie tylko) będą mogli nieodpłatnie zbadać słuch, poziom cukru we krwi, BMI i zmierzyć ciśnienie, a także uzyskać nieodpłatną konsultację lekarza geriatry. Zaprezentowane zostaną również usługi telemonitoringu i teleopieki medycznej, a także nowinki ułatwiające życie: czytaki i dyktafony.

Przedstawiciele Urzędu Miasta zachęcać będą warszawiaków do konsultacji programu „Warszawa przyjazna seniorom”. Będzie można również zagrać w boule i wziąć udział w międzypokoleniowej zgadywance terenowej.

 

Wydarzenia odbywają się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich

i Prezydenta m.st. Warszawy.

Organizator: mali bracia Ubogich
Współorganizatorzy: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Forum 50+, Espar 50+


Komentowanie nie jest w tej chwili dostępne, ale możesz użyć trackback na swojej stronie.